Journal

Tak jste nám to naložili! 11. 12. 2017

V rámci Mezinárodního strojírenského veletrhu, kterého se letos naše firma měla poprvé možnost účastnit, jsme hledali nejen nové partnery, ale také jsme mluvili s našimi stávajícími zákazníky za účelem poskytnutí zpětné vazby na náš produkt EasyCargo.

Množství pozitivních reakcí nás potěšilo a moc za ně děkujeme! Mnohem důležitější však pro nás byly připomínky týkající se nedostatků EasyCarga, které jsme si poznamenali a budeme se snažit o jejich odstranění. V blízké době se tak můžete těšit na nové funkcionality, které by měly ještě více usnadnit práci s naším softwarem. Proto nás nezapomeňte sledovat na naší facebookové stránce, aby vám žádná další novinka neutekla!

Neviditelné změny – rychlejší, stabilnější a bezpečnější plánování nakládky 2. 8. 2017

V červenci jsme představili významné vylepšení EasyCarga. Díky této aktualizaci se nám podařilo zajistit jak lepší stabilitu, tak i vyšší výkon aplikace.

EasyCargo rychleji otevírá nakládky a optimalizuje plán naložení. Aktualizace zlepšila i plynulost 3D editoru plánu nakládky. Nově poskytujeme přístup do aplikace přes zabezpečený https:// protokol, který se používá například v online bankovnictví.

Současná aktualizace byla zásadní z pohledu dlouhodobé udržitelnosti aplikace a možnosti rozvíjet další funkce, a právě proto její příprava trvala téměř rok.

Také jsme rozšířili naši knihovnu videonávodů. Kromě Češtiny se Vy a případně Vaši kolegové v zahraničí můžete seznámit s funkcemi EasyCarga už v 8 dalších jazycích: AngličtiněŠpanělštiněNěmčiněPortugalštiněFrancouzštiněPolštiněMaďarštině a Finštině

 

Manuální úprava nákladového plánu 10. 8. 2016

Dlouho očekávaná funkce – Editor nákladového plánu – byla právě dokončena. Nyní dostupná všem uživatelům EasyCarga.

Jak upravit nákladový plán?

V EasyCargu proveďte výpočet plánu nakládky kliknutím na tlačítko “Naložit”…

 1. Klikněte na bednu, kterou chcete přemístit levým tlačítkem myši.Tím ji aktivujete.
 2. Objeví se zeleně označená místa, kam je možné bednu umístit. Vyberte nové umístění kurzorem myši.
 3. A kliknutím potvrďte novou pozici bedny.

EasyCargo bedýnku natáčí tak, jak umístění do vybraného místa vyžaduje. V případě, že chcete upravit natočení, klikněte na bedýnku pravým tlačítkem myši. Zobrazí se šipky pro otáčení. Kliknutí na kteroukoliv z nich levým tlačítkem, otočí bednu požadovaným směrem.

Poznámka: Uživatel má při úpravě plánu nakládky naprostou volnost. Omezení, jako nestohovatelnost či neklopitelnost bedny, kterými se řídí algoritmus při výpočtu nejsou zohledněna. Je na zodpovědnosti uživatele, aby uvážil jejich dodržování.

Návodné video bude brzy ke shlédnutí na EasyCargo Youtube channel. Můžete se přihlásit k odběru a budete automaticky upozorněni, když nahrajeme nové video.

Jak plánovat nakládku? Prohlédněte si nové videonávody pro EasyCargo 19. 2. 2016

Kromě základního návodu přinášíme v této první sadě i postup jak plánovat nakládku do více nákladových prostor, nebo jak importovat ze souboru MS Excel.

Jak plánovat nakládku v EasyCargo? Prohlédněte si nové videonávody.

Rychlejší zobrazení sdílených nakládek a vylepšený import 29. 12. 2015

Na konci roku jsme spustili novou verzi aplikace EasyCargo. Úpravy se odehráli především pod povrchem aplikace, kterou připravujeme na nové funkcionality roku 2016. Už teď si ale můžete vyzkoušet rychlejší otevírání nakládek a to i těch sdílených odkazem (pro náhled můžete kliknout na obrázek níže). Import z Excelu jsme rozšířili o možnost nevkládat do zadání pro plán nakládky položky s nulovým počtem kusů. Což vám umožní používat Excel jako databázi položek, a pro konkrétní nakládku vyplnit počty kusů pouze pro ty právě přepravované.

Prohlédněte si 3D náhled na plán nakládky onine ve Vašem prohlížeči.

Oslavujte s námi! 2.místo pro EasyCargo − 22% pro Vás! 13. 10. 2015

Aplikace EasyCargo získala 2. místo v prestižní soutěži UPC Ignite a my bychom to s Vámi rádi oslavili. A jak lépe se o radost z výhry podělit, než se rozdělit o naši dvojku! Nyní si můžete užívat slevu na EasyCargo 22% po celé 2 týdny.

Proč si našeho druhého místa v soutěži UPCIgnite tak vážíme? UPCIgnite si klade za cíl vyzdvihnout podnikatele, kteří mají reálné vize o svém rozvoji a ambice uspět na mezinárodní scéně. Při výběru vítězů porota hodnotila, do jaké míry jsou podložené realistickými ekonomickými fakty. Mezi hodnotiteli byli například Jana Hodboďová, vedoucí InovaJETu, zakládající partner Credo Ventures Jan Haberman nebo obchodní ředitel Google ČR Jan Vraný.

Jak objednat aplikaci EasyCargo se slevou 22%? Zde se přihlaste do EasyCarga a na záložce Licence můžete provést objednávku.

Applikace EasyCargo byla oceněna v soutěži UPC Ignite

Více fotografií z akce UPC Innovation day najdete na naší Facebook stránce

1, 2, 3 a máte objednáno 23. 9. 2015

Prodloužení licence je nyní snazší než kdykoliv předtím. Po přihlášení do EasyCarga na záložce Profilu nebo na záložce Licence stačí kliknout na tlačítko:

A po 3 krocích – volba licence, fakturační údaje a okamžitá platba kartou – můžete pokračovat v nakládce. Pokud máte DIČ, fakturační údaje pro Vaši firmu se dokonce vyplní automaticky.

Rozdáváme roboty Cubeboty 18. 8. 2015

Pro aplikaci EasyCargo jsme vytvořili na Facebooku profil. Můžete nám dát svůj “like” tady EasyCargo na Facebooku a třeba zrovna Vy dostanete jednoho z Cubebotů.

 

 

1.září 2015 náhodně vybereme 3 uživatele, kteří dali EasyCargo aplikaci “like”. Zmíníme je v komentáři a každému z nich zašleme jednoho z Cubebotů.

(o adresu si požádáme zasláním zprávy na Facebooku).
 

Jak plánovat nakládku? Použijte EasyCargo :) 9. 8. 2015

Prohlédněte si naše nové soutěžní video pro Top30 UPC Ignite your business. Můžete nás podpořit hlasováním na Facebooku (https://apps.facebook.com/upcignite/).
Hlasovat můžete každý den, připravili jsme pro Vás připomínku do kalendáře.
A nebo klikněte na tlačítko   ve videu  a sdílejte jej s těmi, kterým by mohlo EasyCargo ulehčit práci. Děkujeme!

Chrome a Firefox spouští EasyCargo bez pluginu! 13. 7. 2015

Díky novým technologiím v moderních webových prohlížečích spustíte nyní EasyCargo ve Vašem prohlížeči bez nutnosti instalovat plugin.

  • Chrome – automaticky se nastaví spouštění bez pluginu(určitě je dobré mít prohlížeč Chrome aktualizovaný na poslední verzi).
  • Firefox – spouští EasyCargo bez pluginu, ale můžete si vybrat i spuštění s pluginem Unity Web Player (kde probíhají výpočty rychleji a i zobrazení výsledného plánu nakládky je hezčí).
  • Internet Explorer – k dnešnímu dní nepodporuje nejnovější technologie, ale není problém si nainstalovat rozšíření Unity Web Player a EasyCargo bez problému spustit.

 

Nestohovatelné skupiny a rozdělení virtuální přepážkou.

Jednou z často poptávaných funkcí je vzájemná stohovatelnost položek. Tedy, aby bylo možné umístit položky na sebe, ale aby na ně již nebyly umístěny jiné.
Proto představujeme možnost “Neumisťovat položky z jedné skupiny na druhou”. Toto nastavení je dostupné hned vedle tlačítka naložit (následující příklady objasňují rozdíly různého dělení do skupin).


Základní dělení do skupin podle pořadí

Nestohovatelné skupiny

Oddělení skupin virtuální přepážkou

Další zlepšení

 • Hmotnost položek můžete zadávat na jeden kus místo na celkový počet položek jako doposud.
 • Aplikace EasyCargo se teď dobře zobrazí i na displejích s nižším rozlišením.
 • A mnoho dalších zlepšení…